ÜYELİKLER

lg

32 yıldır, Legal 500, dünya çapındaki hukuk firmalarının yeteneklerini analiz etmekte, her yıl gözden geçirilip güncellenmekte ve küresel hukuk piyasasının en güncel vizyonunu sunmak için kapsamlı bir araştırma programı sunmaktadır. Legal 500, 150'den fazla yargı alanındaki hukuk firmalarının gücünü değerlendirmektedir, bu araştırma dünya çapında 300.000 müşteriden gelen geri bildirimlere, hukuk firmalarından gelen gönderilere ve önde gelen özel avukatlarla görüşmelere ve hukuk piyasasında rakipsiz deneyime sahip bir araştırma ekibine dayanmaktadır.


iflr

IFLR1000, dünyanın önde gelen finans ve şirketler hukuku şirketlerine ve avukatlarına kılavuzluk eder. IFLR1000 1990'dan beri yasal piyasa istihbaratını üretmektedir ve hukuk firmalarını ve avukatlarını finansal ve kurumsal işlemlere dayanarak sıralamaya adayan tek uluslararası yasal rehber olmaya devam etmektedir. Şu anda 120'den fazla yargı bölgesi için sıralama yapıyoruz. Dünyanın herhangi bir yerindeki firmalardan gelen başvuruları kabul ediyoruz ve elimizde yeterli kanıtın bulunduğu tüm yargı bölgelerinde sıralama üreteceğiz.


tln

Dünyanın dört bir yanından en yetenekli avukatları tanıtıyoruz. The Lawyer Network, global iş gereksinimleriniz için uzman bir avukat bulmak için gelecek nesildir. Bir hukuk firması seçerken, çoğu işletme ve yöneticileri kendi iç pazarlarında çalışacak nitelikli hukuk firmaları hakkında bilgi sahibidirler, ancak seçtikleri kendi yetki alanı dışında çalışacak en iyi firmaları bilmiyorlar veya çok az bilgi sahibidirler. The Lawyer Network bu sorunu hafifletti. Kullanıcıya her yargı alanı ve sektördeki lider bir uzman hakkında net ve bilgilendirici bir öneride bulunulmaktadır.


ilo

ILO, dünya çapındaki üst düzey kurumsal danışmanlık ve hukuk bürosu ortaklarına, haftalık ve kısa bülten e-postaları şeklinde profesyonel hukuki yorumlar sunar. ILO haber bültenleri, 1998'den bu yana 50.000'den fazla kayıtlı aboneye global yasal gelişmeler hakkında kalite güvencesi sağlayan güncellemeler sunan ILO, dünyanın önde gelen 500 uzmanından oluşan bir işbirliği ile hazırlanır ve 100'den fazla hukuki uzmanlık alanını kapsamaktadır.


hg

HG.org ilk çevrimiçi hukuk ve hükümet bilgi sitelerinden biri olup HG.org’un bu alandaki liderliği 21 yıldır sürmekte ve internette en çok tıklama trafiğine sahip hukuk sitelerinden biri konumundadır. Ziyaretçiler siteye hukuki yardım ve bilgi almak için kullanmaktadır. Bugün, HG.org 4 milyondan fazla sayfa düzenlenmiş içeriğiyle dünyanın en büyük abonelik istemeyen hukuki bilgi sitesidir. 260 hukuki uzmanlık alanı ile 195 ülke, 5000 şehirdeki hukuk firmaları ve ağları kapsamaktadır.


ten1

Avrupa hukuk firmaları ağı olan TEN, Avrupa sınır ötesi hukuk tavsiyeleri konusunda değerli bir kaynak sunmaktadır. Ülke ve karşılaştırma rehberliği, soru&cevap, vaka çalışmaları ve benzeri konularda ücretsiz kaynak sunmaktadır.
Yakın ilişkilerimiz ve uzmanlıklarımız sayesinde firma ve kurumlara destek vererek, birden fazla devletin yargı süreçlerini etkileyen her çeşit yasal konuda yüksek kalitede hukuki danışmanlık vermekteyiz.


110523

AEA, dünya genelindeki avukatların oluşturduğu en büyük ağı sunar, bu kadar çok sayıda ülke ve konumu kapsayan başka hiçbir ofisler ağı bulunmamaktadır. AEA Avrupa'da doğmuş ve giderek Avrupa dışındaki ülkelere yayılmıştır. Günümüzde dünyanın 195 bağımsız ülkesinde mevcut olup birliğe 2580 hukuk bürosu üyemiz kayıtlıdır. Birlik üyeleri hukuk firmaları çalışma etiğine ve meslek ahlakına uygun davranmayı esas almış ve Avukat seçimi konusunda zorlayıcı kriterlere tabi tutulmuştur.


ae

Advisory Excellence, dünya çapında en iyi danışmanları tanıtır ve kullanıcıların kendi konumlarında ihtiyaç duydukları uzmanları en hızlı ve kolay şekilde bulmalarını sağlar. Küresel kaplama alanımız, ticaret ortamlarındaki bilgilerimizi paylaşmak ve potansiyel ortaklarla tanışmalar yaparak yeni ticari anlaşmaların kilidini açma için bizi mükemmel bir konuma getiriyor. Bu web sitesinin ayda 20.000'den fazla eşsiz ziyaretçisi var. Sitenin yapısı her bir uzmanın uzmanlık alanı ve ülkesi için ayrıcalıklı olmasını sağlar.


ilf

International Law Firms (ILF), sınır ötesi ticari hukuki konularda müvekkillerinin ihtiyaçlarını karşılayan bağımsız küçük ve orta ölçekli hukuk firmalarının bir araya toplandığı uluslararası bir birliktir. 1998 yılında kurulmuş, dünya çapında 50 ülkeden yaklaşık 70 firmayı kapsayacak şekilde büyümüş ve stratejik konumlarda genişlemeye devam etmektedir. Üyelerimizin deneyimi, profesyonellik ve yakın ilişkileri sayesinde, ILF diğer uluslararası hukuki derneklerden farklıdır ve müvekkillerine kaliteli hizmet sunmaktadır.
Hukuk büromuz, ILF’nin Türkiye’deki tek üyesidir.


icc

Çözüm odaklı ve yüksek standartlarda etkin savunma ve danışmanlık sağlayarak uyuşmazlık çözüm hizmetleri sunmanın yanı sıra; uluslararası ticaretin düzenli işlemesi için iş dünyası sorumluluklarına uygun ve global bakış açıları sunmaktayız. Üyelerimiz arasında dünyanın önde gelen şirketleri, KOBİ'ler, ticaret birlikleri ve yerel ticaret odaları bulunmaktadır. Ayrıca, dünya standartlarına uygun işletme ve hukuk eğitimlerinde uzmanlaşmış ve uluslararası ticaret, bankacılık ve tahkim konularında pratik çözümler konusunda piyasa lideri sayılı yayıncılar arasındayız.


iba

Uluslararası Barolar Birliği (IBA) - hukuk mesleğinin global sesi - uluslararası hukukçular, barolar ve hukuk toplulukları için önde gelen organizasyonlardan biridir. Mevcut üyelerimiz, dünyanın önde gelen birçok hukuk firmasındaki 80.000'den fazla bireysel avukattan ve 170'ten fazla ülkeyi kapsayan yaklaşık 190 barodan ve hukuk topluluklarından oluşmaktadır.


martindale

1986’dan bu yana Martindale-Hubbell® Peer Review Ratings™ ve Martindale-Hubbell® Müvekkil Araştırmaları ile 1 milyondan fazla Avukatlık Derecelendirmelerinde altın standart olarak kabul edilmektedir. Hem müvekkil arayan avukatlar hem de kendi hukuki durumlarına uygun avukat arayan bireyler bu platformdaki derecelendirme ve değerlendirmeleri kullanarak ihtiyaçlarına uygun avukatı belirlemektedir.


abd

ABD Büyükelçiliği ve Konsoloslukları hukuki yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarına konsolosluk çevresinde görev yapan ve birden fazla dilde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermek gibi konsolosluğun belirlediği kriterlere uygun olan uzman hukuk bürolarını, her yıl yenilenen bir listede toplamaktadır. Böylelikle bireyler, konsolosluğun güvendiği ve referans olduğu hukuk bürolarına, konsolosluğun her yıl kendi internet sayfasında yayınlandığı Avukatlar Listesinden kolaylıkla ulaşabilmektedir.