HABERLER

UÇAKTA TELEFONUNU AÇIK TUTAN YOLCULARA 2 BİN 124 TL CEZA…

Resmi Gazetede bugün yayımlanan ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilecek cezalar hakkındaki yönetmelikte yer alan idari para cezalarının yeniden değerlendirilmesine ilişkin tebliğ ile uygulanan cezalar artırıldı.

HUKUK ÖĞRENCİLERİNİN OKUMASI GEREKEN 25 KİTAP

Hukuk Fakültesini kazanmak için yüzlerce kitabı bitirip rahata ermek için fakülteye gidenler, tuğladan daha kalın kitapların ve doktrinlerin ayrışması ile oluşan handikapların arasında kalan hukuk öğrencilerinin okuması gereken 25 kitabı listeledik.

HANGİ OLAYLARDA MAAŞ HACZİ GELEBİLİR? MAAŞIN NE KADARI KESİLEBİLİR ?

Çalışanların maaşlarına bazı durumlarda haciz konulabilir. Bu konuyla ilgili çok fazla bilinmeyen nokta olduğu için bu haberimizde “Maaş haczi nedir? Maaşa haciz hangi durumlarda gelir? Maaşın ne kadarı haczedilebilir? Maaş haczi nasıl uygulanır?” sorularının cevaplarını sizler için derledik.

YARGITAY’DAN EMSAL VELAYET KARARI

Erzurum’da eşinin kendisini aldattığını öğrenen koca eşine dava açtı. Eşinin sadakatsizliği ve aykırı davranışları nedeniyle çocukların velayetinide isteyen kocaya Yargıtay’dan emsal karar çıktı.

YARGITAY PARA ÇALAN ÇOCUKLARA VERİLEN HÜKMÜ BOZDU

Yargıtay bir iş yerinden bozuk para çalan ve yakalanıp hapis cezası verilen çocuklara verilen cezayı fazla buldu ve yerel mahkemenin verdiği kararı bozdu.

YARGITAY'DAN EV KREDİSİNE DAİR ÖNEMLİ KARAR

İstanbulda yaşayan bir vatandaş ev almak için ev kredisi çekti. Borç devam ederken vefat eden vatandaşın hayat sigortası ise bitmişti ve ailesinin hukuk mücadelesi başladı. Dava ise her kredi çekeni ilgilendirecek şekilde sonuçlandı.