HABERLER

Yabancı Biri Türkiye'den Nasıl Ev Alır?

2644 numaralı Tapu Kanunu’nun 35. maddesine göre yabancı uyruklu kişiler, yasal sınırlamalara uymak kaydıyla Türkiye’den ev satın alabilirler. Yabancıların gayrimenkul satın almaları için Türkiye’de oturum iznine sahip olmaları gerekmemektedir. İlgili kanunun 35. maddesinde yabancıların ev alması için getirilen sınırlamalara şu ifadelerle yer verilmiştir:

Türk Vatandaşlığı nasıl alınır 2021

Türk Vatandaşlığı nasıl kazanılır? Türkiye vatandaşı nasıl olabileceğinizdir. Daha önce belirttiğimiz gibi 250 bin dolar tutarında gayrimenkul satın alarak Türk vatandaşı olmak mümkün. Buna yatırım yoluyla Türkiye Vatandaşlığının alınması ya da sonradan Türkiye Vatandaşlığının Kazanılması diyoruz. Türk Vatandaşlığı 2021’de nasıl alınır ?

Tüzel bilirkişi' dönemi başlıyor

Adalet Bakanlığı, en sık dava konusu haline gelen konut ve araç dolandırıcılığında tüzel bilirkişi uygulamasına geçiyor. Bundan böyle mahkemelere taşınan bu tür dolandırıcılık davalarında tüzel bilirkişiler de mahkeme listelerine eklenecek ve hakim sadece şahıs bilirkişileri değil tüzel bilirkişileri de dosyaya atayabilecek. Hakim, kararını bu uzmanlarca hazırlanan raporlar üzerinden verecek.

'Koronavirüs cezaevlerinde can alıyor'

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Balıkesir Kepsut Cezaevi’nde mahkumların semptom gösterdiğini ancak cezaevi yönetimi tarafından “test yok” denilerek geçiştirildiğini söyledi.

Dava dosyaları patladı, vatandaş icralık oldu

UYAP verilerine göre bu yıl 1 Ocak ile 14 Mayıs arasında icra müdürlüklerine gelen dosya sayısında çok ciddi bir artış olduğunu söyleyen CHP Adana Milletvekili Bulut, “21 milyon 895 icra dosyası derdest durumda” dedi.

Yargıtay, Konya'da yaşanan dava için emsal niteliğinde karar verdi

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, boşanma davası açan kadının tazminat talebini, eşinin başka kadınlarla cinsel içerikli görüşme yaptığına ilişkin sunduğu ekran görüntülerini hukuka aykırı delil kabul ederek reddeden istinaf mahkemesi kararını bozdu. Daire, usulüne uygun elde edilen bu delilin hükme esas alınmasında hukuka aykırılık bulunmadığını karara bağladı.