HABERLER

NAFAKA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

NAFAKA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER...

YARGITAY, “WHATSAPP YAZIŞMALARI” NEDENİYLE İŞ AKDİ FESHİNDE, KARARINI VERDİ

Yargıtay, işçi tarafından açılan, “iş akdi feshinde işçilik alacakları” davasında iş verini haksız bularak, yerel mahkemenin kararını bozdu…

UÇAKTA TELEFONUNU AÇIK TUTAN YOLCULARA 2 BİN 124 TL CEZA…

Resmi Gazetede bugün yayımlanan ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilecek cezalar hakkındaki yönetmelikte yer alan idari para cezalarının yeniden değerlendirilmesine ilişkin tebliğ ile uygulanan cezalar artırıldı.

HUKUK ÖĞRENCİLERİNİN OKUMASI GEREKEN 25 KİTAP

Hukuk Fakültesini kazanmak için yüzlerce kitabı bitirip rahata ermek için fakülteye gidenler, tuğladan daha kalın kitapların ve doktrinlerin ayrışması ile oluşan handikapların arasında kalan hukuk öğrencilerinin okuması gereken 25 kitabı listeledik.

HANGİ OLAYLARDA MAAŞ HACZİ GELEBİLİR? MAAŞIN NE KADARI KESİLEBİLİR ?

Çalışanların maaşlarına bazı durumlarda haciz konulabilir. Bu konuyla ilgili çok fazla bilinmeyen nokta olduğu için bu haberimizde “Maaş haczi nedir? Maaşa haciz hangi durumlarda gelir? Maaşın ne kadarı haczedilebilir? Maaş haczi nasıl uygulanır?” sorularının cevaplarını sizler için derledik.

YARGITAY’DAN EMSAL VELAYET KARARI

Erzurum’da eşinin kendisini aldattığını öğrenen koca eşine dava açtı. Eşinin sadakatsizliği ve aykırı davranışları nedeniyle çocukların velayetinide isteyen kocaya Yargıtay’dan emsal karar çıktı.