Seren Gezer Eryılmaz

Seren Gezer Eryılmaz

Avukat

1994 yılında Edirne’de doğdu.

Hukuk öğrenimimi Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Hala Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimi almakta. Avukatlık ruhsatını 2018’de aldı ve ruhsatını aldığı günden bu yana aktif olarak avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda Uzlaştırma sınavını geçerek Uzlaştırma sicilini almaya hak kazanmıştır.

Hukuk disiplini içerisinde Aile Hukuku, İş Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Medeni Hukuk ve Miras Hukuk’u alanında çalışmalar yaptım ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Seren Gezer hem akademik hem de meslek pratikleri açısından kendimi geliştirmeye devam etmektedir.

Hukuku sadece avukatlar değil aynı zamanda halkın da bilmesi gerektiğini, hak ve özgürlüklerinin farkında olarak yaşaması ve hayatını idame ettirmesi gerektiğini düşünmekte ve hukuk disiplinine bu alanda katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Hukukun sürekli güncellenen bir disiplin olmasından dolayı bu alanda kendini geliştirebilmek için akademik yayın ve emsal kararları oldukça yakından takip etmektedir.

İngilizce bilmekte ve Almanca öğrenmektedir.