AHMED BUĞRA ÇELİK

KIDEMLİ AVUKAT

ahmet_bugra_celik

Türkiye'nin alanında en nitelikli ve nicelikli organizasyonlarını gerçekleştirdiği tescillenen Selçuk Üniversitesi Münazara Kulübünün kuruculuğunu ve başkanlığını yaptığı gibi hâlen Selçuk Üniversitesi Münazara Kulübü Onursal Başkanlığı görevini yürütmektedir. Fakülte eğitimi esnasında parlamenter münazara eğitmenliğinin yanında ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında münazaracılık ve jürilik görevlerini yürütmüştür. Bunun yanında Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ve Konya Devlet Tiyatroları bünyesinde başladığı oyunculuk kariyerini özel tiyatrolarda tiyatro oyunculuğu, tiyatro eğitmenliği ve sanat yönetmenliği faaliyetlerinde bulunarak fakülte eğitimini tamamlaması akabinde Konya’dan ayrılmıştır.

Avukatlık stajını Ankara Barosu’nda tamamlamıştır. Staj süresi içerisinde de Ankara Barosu Grup Sözcüleri Alt Kurulunun sözcülüğü görevini üstlendiği gibi Ankara Barosu Televizyonu’nun kurucularından olup Genel Yayın Yönetmeni Yardımcılığı görevi ile Ankara Barosu Stajyer Avukatlar Hukuk, Kültür ve Sanat Dergisi “Hukuk Gündemi” dergisinin editörlüğü görevlerini sürdürerek staj eğitimini tamamlamıştır.

12.12.2009 tarihi itibarı ile avukat olan Avukat Ahmed Buğra Çelik; mesleğinin ilk altı ayında işçi vekilliği yapması akabinde Yedek Subay olarak askerlik hizmetini yapmak üzere Trabzon’a gitmiştir.

Askerlik hizmetini tamamlaması akabinde 7 yıl 4 aylık süre içerisinde QNB Finansbank A.Ş. Hukuk Müşavirliği bünyesinde avukat olarak görev yapmıştır. QNB Finansbank A.Ş. Hukuk Müşavirliği bünyesinde 04.04.2011 tarihinde başladığı görevinden 12.07.2018 tarihi itibariyle istifa ederek ayrılmıştır.

Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Özel Hukuk” alanında başladığı yüksek lisans eğitimini ilk yıl derslerini başarıyla vermiş olmasına rağmen ikinci yılında ailevi sebeplerden ötürü yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.

Hâlen mensubu bulunduğu Ankara Barosu’nda; Ankara Barosu Münazara Kulübü kurucu Başkanlığı, Ankara Barosu Sermaye Piyasası ve Finans Kurulu kuruculuğu ve Başkan Yardımcılığı, Ankara Barosu Tiyatro Topluluğu oyunculuğu, Ankara Barosu Futbol Takımı oyunculuğu, Ankara Barosu Yayın Merkezi üyeliği, Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi üyeliği, Ankara Barosu İşçi Avukatlar Kurulu üyeliği, Ankara Beşiktaşlı Hukukçular Derneği kurucu üyeliği ve Genel Kurul üyeliği görevlerini başarı ile yürütmektedir.

12.07.2018 tarihinden itibaren Ankara'da kendine ait hukuk bürosunda serbest avukatlık hizmeti vermesi akabinde 01.07.2019 tarihinden itibaren hâlen Güneş & Güneş Hukuk Bürosu ailesi bünyesinde Antalya'da mesleğini sürdürmektedir.