Şirket Borçlarının Yeniden Yapılandırması

Şirket Borçlarının Yeniden Yapılandırması Davaları

Yeniden Yapılandırma, borçlunun ödeme zorluğu veya imkansızlığına düşmesi halinde, resmî kurumlar nezdinde ya da gayri resmi olarak doğrudan alacaklılar ile karşılıklı müzakerede bulunarak mevcut borç tutarı veya ödeme planı üzerinde borçlu lehine yapılan düzenlemelerdir. Yeniden Yapılandırma sürecinin merkezindeki konular ise stratejik değerlendirme, sermayenin iyileştirilmesi, maliyetlerin düşürülmesi, şirket satın alma ve mali, hukuki risk ve fırsat analizi olarak özetlenebilir.

Güneş & Güneş, avukat kadrosu ile müvekkillerine resmi veya gayrı resmi şekilde borçlarını yeniden yapılandırma konularında uygulamaya ilişkin tavsiyeler sunmakta, bu doğrultuda müvekkillerini yapılandırma müzakereleri ve işlemlerinde temsil etmektedir.

Yeniden Yapılandırma sadece borç ödeyemezlik durumlarında değil, özellikle dünya ekonomisinde sıkça meydana gelen dalgalanmalar ile global piyasalardaki stratejik değişikliklere ayak uydurmak için alınan büyüme veya küçülme kararları, birleşmeler, devralmalar, bölünmeler, tedarik zincirlerinin gözden geçirilmesi ve gerek görüldüğünde yenilenmesi gibi süreçlerde de başvurulan bir müessesedir. Hukuk bürosu olarak sadece yapılandırma gereklilik ve şartlarının oluşması aşamasında değil, öncesinde de müdahale etmek üzere borç ve yatırım danışmanlığı alanında çalışan avukatlarımız, müvekkillerimize finansman seçeneklerini değerlendirme, kredi başvurusu, kredi derecelendirme süreci, mali stratejiler geliştirme ve faktöring kuruluşları ile olan ilişkiler için de hizmet vermektedir.

Neden Güneş & Güneş Hukuk Bürosu?

25 Yıllık Tecrübe

1999 yılından beri müvekkillerimize hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

20 Kişilik Ekip

Farklı çalışma alanlarında uzman olan avukatlarımız ve yardımcı ekip arkadaşlarımızla 20 kişilik bir aileyiz.

6 Dilde Hizmet

Uluslararası olarak Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça, Ukraynaca ve Hollandaca dillerinde ana dil seviyesinde hukuki danışmanlık sağlamaktayız.

33 Farklı Çalışma Alanı

Bir çok farklı çalışma alanında müvekkillerimize hukuki destek sağlamaktayız.

Bize mesaj gönderin!
Whatsapp
Merhaba, sizden bilgi almak istiyorum.
blank